Yalnızlık Psikolojisi ve Arkadaşlık Sitelerinin Faydaları

Yalnızlık psikolojisi ve arkadaşlık son dönemlerin en çok konuşulan konularından olmaktadır. Modern cağın getirdiği yalnızlık ortamı insanları sosyalleşmek için farklı arayışlar içerisine sürükleyebilmektedir. Bu da son derece doğal bir durumdur. Çünkü insanlar sosyal varlıklar olarak tanınmaktadır. Bir insan yalnız olarak yaşamaya devam ederse kısa bir süre sonra bunalıma girebilmektedir. Bu da istenmeyen bir durumdur.

Yalnızlık Psikolojisi ve Arkadaşlık İçin Arkadaşlık Siteleri Ne Anlam İfade Etmektedir? 

İnsanlar sosyal birer varlık oldukları için bu boşluğu kendi sosyal çevrelerinde dolduramadıklarında internet sitelerini tercih edebilmektedirler. Bu da modern cağ ve gelişen teknoloji ile mümkün hale gelmektedir. Is ortamında ve ya sosyal çevre de tanınamayacak kadar çok insani internet siteleri üzerinden tanımak mümkündür. Böylece daha fazla insanla arkadaşlık bağı kurulabilmektedir. 

İnsanın içine düştüğü yalnızlık duygusundan böylece kurtulması daha kolay olacaktır. Bu acıdan bakıldığında arkadaşlık siteleri son derece faydalı birer hizmet sunmaktadır. Ayrıca bu sitelerden sevgili bulan hatta evlenenler bile bulunmaktadır. İnsanilerin kendi dünyalarında yalnız kalmamaları sağlıklı bir toplum için oldukça önemlidir. Yalnızlık psikolojisi ve arkadaşlık son zamanların en başta araştırma konularından olmaktadır. Özellikle sosyoloji gibi alanların ilgilendiği bu konu insan ruh sağlığını da etkileyebilmektedir. Yalnız hisseden insan aynı zamanda mutsuz insan olarak da nitelendirilmektedir. Mutsuz olan insanın da topluma herhangi bir şekilde fayda sağlayamayacağı düşünülmektedir. 

Yalnızlık Psikolojisi ve Arkadaşlık Internet Siteleri İçin Tehlikeli midir?

İnsanlar kendi yalnızlıklarını başka insanların yalnızlıkları ille paylaştığında ortaya arkadaşlık ve ya evlilik çıkabilmektedir. Bu ister internet sitelerinden ister kendi sosyal çevrelerinden olsun oldukça doğal bir durumdur. İnsan neslinin devam etmesi toplumların oluşması buna bağlıdır. 

Bu durumun herhangi bir şekilde tehlikeli olması beklenemez. Ancak arkadaşlık sitelerinde tanışırken karşıdaki insanine görülmemesi insanların korkmasına neden olabilmektedir. Bunlar için de gerekli güvenlik önlemleri alınabilir. Tam olarak tanımadan güvenilmemesi ve kişisel bir bilginin paylaşılmamak an derece önemli olabilmektedir. İnsanların yalnızlık psikolojisi ve arkadaşlık üzerine yaptığı araştırmalarda arkadaşlık bağının kuvvetli olan insanların daha fazla mutlu olduğu ortaya çıkmaktadır. 

1 thought on “Yalnızlık Psikolojisi ve Arkadaşlık Sitelerinin Faydaları

  1. Mrhb ben kenan kayseriden 1 75 boyundayim 70 kiloyum 34 yasindayim esmerim kendime her bakimdan oldukca guveniyorum arkadaslikta amac her ne olursa olsun yalansiz bir arkadaslik olmasinin onemli oldugunu dusunuyorum kayseri nevsehir yozgat civari bir bayanla tanisip gorusmek istiyorum ne istedigini bilen acik sozlu bayan olmasini isterim bana her konuda kesinlikle guvenebilirsiniz guven karsi taraf icin ne kadar onemliyse benim icinde bir o kadar onemlidir irtibat 05326183620

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir