Sosyal Fobiyi Sanal Arkadaş Bularak Azaltabilirsiniz

Sosyal Fobiyi Sanal Arkadaş Bularak Azaltabilirsiniz

Sosyal fobiyi sanal arkadaş bularak azaltabilirsiniz sosyal anksiyete eskiden sosyal fobi olarak adlandırılan bozukluktur. Sosyal anksiyete bozukluğu olan insanlar, başkaları tarafından izlenmesi ve yargılanması ve kendi eylemlerinden utanması veya küçük düşürülmesi konusunda sürekli, yoğun ve kronik bir korkuya sahiptir. Korkuları o kadar şiddetli olabilir ki iş, okul veya diğer aktivitelere kişi için sorun olabilir. Sosyal anksiyete bozukluğu olan birçok insan, insanların etrafında olma korkusunun aşırı veya mantıksız olabileceğini kabul etse de, bunun üstesinden gelemezler. Genellikle korkunç bir durumdan günler veya haftalar önce düşünüp endişe etmeye başlarlar. Ayrıca, genellikle düşük öz güven sorunu vardır ve genelde depresyon yaşarlar.

Sosyal fobi Testi

Sosyal fobi Testi tedavi edilmezse, sosyal fobinin ciddi sonuçları olabilir. Örneğin, insanların çalışmaya veya okula gitmesini engelleyebilir veya arkadaş edinmelerini engelleyebilir. Sosyal anksiyete bozukluğunun yoğun stresine sıklıkla eşlik eden fiziksel semptomlar arasında kızarma, terleme, titreme, bulantı ve konuşma zorluğu bulunur. Bu görünür semptomlar toplumda kabul edilmeme korkusunu artırdığından, kendileri kısır döngü içine girebilirler: Sosyal anksiyete bozukluğu olan insanlar bu semptomları yaşamaktan endişe duydukça, daha kötü bir hal alabilir.

Sosyal fobi ile Nasıl Başa çıkılır

Sosyal fobi ile Nasıl Başa çıkılır sosyal anksiyete bozukluğu olan bazı insanlar, bağımlılığa yol açabilecek alkol veya diğer ilaçlarla kendini ilaçlayabilir . Araştırmalar, insanların yüzde 7’sinin belirli bir 12 aylık dönemde sosyal kaygı bozukluğuna sahip olduğu tahmin edilmektedir. Sosyal anksiyete bozukluğu kadınlarda erkeklerde olduğundan iki kat daha sık görülür, ancak erkeklerin daha büyük bir kısmı bu durum için yardım ister. Bozukluk genellikle çocukluk veya erken ergenlik döneminde başlar ve 25 yaşından sonra nadiren gelişir.

Sosyal fobi tedavi edilmezse ne olur

sosyal-fobiyi-sanal-arkadas-bularak-azaltabilirsiniz Sosyal Fobiyi Sanal Arkadaş Bularak Azaltabilirsiniz Arkadaşlık Sitesi

Sosyal fobi Testi

Sosyal fobiden kurtulanlar

Sosyal fobiden kurtulanlar sanal anksiyete sahibi kişiler, sanal arkadaşlık ile bir takım semptomları yaşamadan kişiler ile konuşabilir. Kendini daha iyi ifade edebilir ve bu durumdan da destek alarak gerçek hayatta, kişiler ile ilişkilerinde sosyal fobi ile alakalı semptomları daha az yaşabilirler. Çünkü sanal ortamda edindiğiniz arkadaşlar ile birebir yüz yüze görüşülmediği için kişiler kendisini daha az endişede hisseder ve kişilere kendini daha iyi ifade ederek zamanla sosyal kaygıda az da olsa bir düzelme ivmesi yakalayabilirler. Bu nedenle sosyal arkadaşlık, kişileri sosyalleştirdiği gibi kişilerin sahip olduğu sosyal anksiyete yada diğer adıyla sosyal fobi için oldukça etkili bir yoldur.

 

İslami Evlilik Sitesi & İslami Evlilik

Arkadaşlık Siteleri - Arkadaşlık Sitesi

Bayan Arkadaş, Arkadaşlık

Ücretsiz Arkadaşlık Siteleri - İslami Evlilik Ve Arkadaşlık Sitesi

Arkadaşım Nerede - yandex sohbet

Bilimsel Evlilik - Evlilik Sitesi

Bedava İlan Ver - İlan Nasıl Verilir

Arkadaslik Testi - Arkadaşlik Testi

Arkadaş Ara Bul - Arkadaş Ariyorum

Evli Erkek Arıyorum - Kadınlarla Tanışma Siteleri

Ev arkadaş - Ev Arkadaşı

Ev arkadaşı ilanları - Ev Arkadaşı Arıyorum

1 comment