Seçkin Talanoz’un tıkladığı reklam 100 TL verdi!

Seçkin Talanöz'ün tıkladığı reklam 100 TL verdi!
Seçkin Talanöz’ün tıkladığı reklam 100 TL verdi!
Başlık dikkatinizi çektiyse size adsense reklamlarına neden tıklanması gerektiği konusunda birkaç satır yazmak istiyorum. E-Ticaret ile uğraşmıyor ya da işletme web sitesi yönetmiyorsanız sitenizin tek gelir kaynağı reklamlar ve tanıtım yazıları oluyor.
Peki ziyaret ettiğiniz sitedeki reklamlara tıklıyor musunuz? Bu oran ne kadar da düşük…
 
ABD’de bir restoran veya kafeye gittiğinizde garsona bahşiş verilir. Bu işin kuralı gibidir. Bahşiş vermezseniz bozulur.
Olayı daha teknolojik olarak anlatayım. WordPress siteniz için bir eklenti arıyorsunuz ve aradığınız eklentiyi yabancı birisi yazmış ve ücretsiz olarak kullanıma sunmuş. Eklentiyi yüklediğinizde ayarlar kısmının üstüne bildirim görürsünüz. Eklentiyi yazan kişiye bir kahve ısmarlar mısın? der…
Yukarıda belirttiğim örnekler, emek veren insanlara karşı olan hassasiyeti temsil ediyor. Biz de kendi Türkçe sitelerimizde bunu yapmıyor muyuz? Amacımız hit ve karşılığında para kazanmak değil mi?
Peki biz Türkçe siteleri gezinirken karşılığında reklam tıklaması yapıyor muyuz? Bir siteye tesadüfen girdiniz, aradığınız bilgiyi de buldunuz site sahibine katkı yapıyor musunuz? Size bunun güzel ve net bir örneğini Adsense gelir kısmını ülkelere göre sıralayarak göstermek isterim. Söz konusu tablo Kasım 2019 tarihine aittir. 1 aylık tablodur.
Hepimiz için tavsiye;
Emek verenleri ödüllendirin. Aksi halde iyi şeyler yapanlar daha da azalacak.
Arkadaşımız gerçekten de güzel düşünmüş benim de bu yazı hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim bilgi ve emek paylaştıkça artar arkadaşlar Bu yazıyı içten yazan A**** Ö**** gerçekten de yürekten tebrik ediyorum.

1 thought on “Seçkin Talanoz’un tıkladığı reklam 100 TL verdi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir