Diriliş Ertuğrul Bu Akşam Başlıyor

Arkadaşlık İlanları – Arkadaş İlanları *2021Diriliş Ertuğrul Bu Akşam Başlıyor
Okan diriliş asked 3 sene ago

Diriliş Ertuğrul’da yeni sezon için geri sayım başladı. 122. yeni bölümüyle sezona başlangıç yapmaya hazırlanan dizide, Söğüt’e yerleşen Kayı Obası yeni bir devlet kurmak için mücadele edecek. Diriliş Ertuğrul 122.bölümünde obası için her türlü fedakarlığı veren Ertuğrul Gazi, bu kez bir devletin temellerini atma yönünde Söğüt’teki varlığına yön verecektir. Peki, Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak bu hafta var mı? İşte, dizinin yeni bölüm fragmanı ve detaylı bilgiler

Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak sorusu bu hafta sona eriyor. Kayı Obasının Osmanlı Devletinin temellerini atabilmek için girdiği mücadeleyi ekrana getiren Diriliş Ertuğrul, yeni sezona yepyeni isimlerle başlıyor. Yeni isimlerin kadroya dahil olduğu dizide, Söğüt ve çevresi anlatılacağı için platolar tamamen yenilendi. Peki, Diriliş Ertuğrul yeni bölüm ile ne zaman ekranlarda olacak? İşte, o konu hakkında bazı detaylar
DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ SEZONA BU HAFTA BAŞLIYOR
Yeni sezona bu hafta başlayacağı geçtiğimiz hafta belli olan Diriliş Ertuğrul, TRT 1 yayın akışıiçerisine de dahil edildi. Geçtiğimiz çarşamba günü Engin Altan Düzyatan’ın sunduğu 3’te 3 isimli tarih programını dizinin saatinde yayınlayan TRT, bu haftanın programına Diriliş Ertuğrul’u dahil etti.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’UN YENİ BÖLÜMÜNDE NELER EKRANA GELECEK?
Moğolların istilasını kabul etmeyen ve Ertuğrul Gazi, Söğüt’te reayanın güvenini kazanmayı başarmıştır. 
Ertuğrul Bey’in öncülüğündeki Kayılar, yeni yurtları Söğüt’e yerleşeli on yıl olmuş; geçen bu on yıllık sürede Selçuklu Devleti, Kösedağ Savaşı’nda Moğollar’a yenilmiş ve devlet Moğol tahakkümü altına girmiştir. Fakat Ertuğrul, her şeye rağmen Söğüt’ü ihya etmiş, buradaki müslim ve gayrimüslim ahalinin güvenini kazanmıştır. Diğer taraftan oğullarını da bizzat kendisi büyütüp yetiştirmiştir.
 
Ertuğrul’un Söğüt’teki gücü, Moğolları rahatsız eder. Moğollar, tahakküm altına aldıkları Selçuklu vezirleri aracılığıyla Ertuğrul’un gücünü kırmak için harekete geçer. Bu zamana kadar Söğüt’te vergileri toplayan Ertuğrul iken, bundan sonra vergileri toplamakla başka bir oba vazifelendirilir. Ayrıca bu obaya Söğüt’te yurt verilir. Bu obanın beyi, kızını casusluk faaliyetleri için önden Söğüt’e gönderir ve kızın yolu Osman vasıtasıyla Ertuğrul ile kesişir. Bundan sonra Ertuğrul ile bu kız ve obası arasında büyük olaylar baş gösterir.
 
Diğer taraftan geçen yıllar içinde, Söğüt’ün Türkler tarafından ihya edilmesini kabullenemeyen ve Söğüt’ü Ertuğrul’un elinden almak isteyen gizli bir örgüt ortaya çıkar. Bu örgütün lideri, farklı bir kılıkta Ertuğrul Bey’in en yakınlarına kadar sızmayı başarmıştır. Adamlarını da farklı kimliklerle Söğüt’ün her tarafına yerleştirmiştir. Ertuğrul Bey’in gücünün daha fazla yükselmesini istemeyen bu örgüt, her koldan gizli faaliyetlerle Ertuğrul’a saldırmaya başlar.
 
Bir tarafta devletin tahakküm altında olması, bir tarafta Moğol baskıları, bir tarafta da bunları fırsat bilen gizli örgütün Söğüt’ü Türklerden almak için harekete geçmesi, Ertuğrul’u büyük bir kıskacın içine sokacaktır.
 
Ertuğrul, tüm bu çetin şartlar altında obasını ve evlatlarını bu tehlikelerden koruyabilecek midir?
 
Bu büyük cenderede Ertuğrul’un en büyük destekçileri kimler olacaktır?

Devletin tahakküm altına girmesi ve gücünü kaybetmiş olması, Ertuğrul’u hangi gayeye yönlendirecektir?

İslami Evlilik Sitesi & İslami Evlilik

Arkadaşlık Siteleri - Arkadaşlık Sitesi

Bayan Arkadaş, Arkadaşlık

Ücretsiz Arkadaşlık Siteleri - İslami Evlilik Ve Arkadaşlık Sitesi

Engelliler Evleniyor - Engelli Sevgili Arayanlar

Bilimsel Evlilik - Evlilik Sitesi

Bedava İlan Ver - İlan Nasıl Verilir

Ciddiask - Tanış Kaynaş

Arkadaş Bul - Partner Bul

Kapalı Bayanlarla Sohbet - Kadınlarla Tanışma Siteleri